Poznejte krásy Rio de Janeira

Rio de Janeiro je město ležící v jihovýchodní Brazílii na pobřeží Atlantického oceánu. Počet obyvatel této metropole se pohybuje lehce nad hranicí šesti milionů, což z něho činí druhé největší město celé Brazílie.

Rio de Janeiro je jedním z nejnavštěvovanějších měst v Jižní Americe. Mnoho turistů tu každoročně přiláká zdejší karneval, který se většinou koná na přelomu února a března. V tu dobu se v ulicích Ria tančí tradiční jihoamerický tanec samba a město hýří všemi barvami.

Avšak Rio neláká turisty pouze na karneval. Kromě něj je v Riu spousta zajímavých míst, která stojí za vaší návštěvu. Jedním z těchto míst je i dominanta celého města – socha Krista Spasitele. Tato socha je necelých 40 metrů vysoká a nachází se na hoře Corcovado.

Dovolená v Riu de Janeiro je ideální také pro ty, kteří se rádi opalují na pláži někde u moře, neboť zdejší písčitá pláž Copacabana je proslavená po celém světě.

Rio de Janeiro je opravdu krásným městem, které stojí za to navštívit. Nemusíte sem jezdit ani v době karnevalu a stejně si zdejší dovolenou užijete, protože Rio vás svojí jedinečnou atmosférou naprosto dostane a vy si toto město zamilujete.

-jine- You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply