Ostrov Malpelo, Kolumbie

Malpelo (španělsky Isla de Malpelo) je ostrov ležící v Tichém oceáně asi 505 kilometrů západně od severního pobřeží Jižní Ameriky. Ostrov Malpelo patří Kolumbii, administrativně je součástí departamentu Cauca. Ostrov je dlouhý asi tisíc osm set padesát metrů a široký až šest set metrů. Ve skutečnosti je to hřeben podmořské hory se třemi vrcholky vystupující z moře. Nejvyšším vrcholkem je Cerro de la Mona, který dosahuje výšky tři sta sedmdesát šest metrů nad mořem. Ostrov je vulkanického původu. Ostrov je bez vegetace, s výjimkou mechů, lišejníků, řas a kapradin. Ostrov je těžko dostupný, jeho pobřeží je tvořeno povětšinou svislými skalními stěnami o výšce až sto metrů.
Více »

Socha Krista Spasitele v Rio de janeiru, Brazílie

Socha Krista Spasitele v Rio de Janeiro

Socha Ježíše Krista spasitele (Cristo Redentor) je monumentální památník, jenž je symbolem Rio de Janeira. Socha byla slavnostně odhalena v roce 1931. Již v roce 1921 začala sbírka na její výstavbu. Socha měla být odhalena při příležitosti stého výročí nezávislosti Brazílie na Portugalsku.
Více »

Poznejte krásy Rio de Janeira

Rio de Janeiro je město ležící v jihovýchodní Brazílii na pobřeží Atlantického oceánu. Počet obyvatel této metropole se pohybuje lehce nad hranicí šesti milionů, což z něho činí druhé největší město celé Brazílie.

Rio de Janeiro je jedním z nejnavštěvovanějších měst v Jižní Americe. Mnoho turistů tu každoročně přiláká zdejší karneval, který se většinou koná na přelomu února a března. V tu dobu se v ulicích Ria tančí tradiční jihoamerický tanec samba a město hýří všemi barvami.

Avšak Rio neláká turisty pouze na karneval. Kromě něj je v Riu spousta zajímavých míst, která stojí za vaší návštěvu. Jedním z těchto míst je i dominanta celého města – socha Krista Spasitele. Tato socha je necelých 40 metrů vysoká a nachází se na hoře Corcovado.

Dovolená v Riu de Janeiro je ideální také pro ty, kteří se rádi opalují na pláži někde u moře, neboť zdejší písčitá pláž Copacabana je proslavená po celém světě.

Rio de Janeiro je opravdu krásným městem, které stojí za to navštívit. Nemusíte sem jezdit ani v době karnevalu a stejně si zdejší dovolenou užijete, protože Rio vás svojí jedinečnou atmosférou naprosto dostane a vy si toto město zamilujete.

Levné letenky do Brazílie (Manaus, Brasilia)

Levné letenky do Brazílie nyní můžete koupit od amerických leteckých společností American Airlines a Delta Air Lines. American Airlines nabízejí letenky z Madridu do Sao Paula a také do Manausu, hlavního města brazilského státu Amazonas. Letenky jsou v ceně okolo 11 500 korun. U Letenek do Sao Paula je návrat do Berlína a u letenek do manausu si můžete vybrat, zda se chcete vrátit do Berlína, nebo do Düsseldorfu.

Více »

Pico da Neblina, Brazílie

Pico da Neblina je nejvyšší horou Brazílie. Její vrchol leží ve výšce 2 994 metrů nad mořem. Tato hora je součástí Guyanské vysočiny, je jednou z jejich stolových hor a patří k masívu Serra do Imeri. Pico da Neblina leží na hranicích Brazílie a Venezuely, v severovýchodní části brazilského státu Amazonas.
Více »

Sucumbíos, Ekvádor

Sucumbíos je ekvádorská provincie rozkládající se na severovýchodě země u hranic s Kolumbií a s Peru. Kromě Kolumbie na severu a Peru na východě sousedí s ekvádorskými provinciemi Napo, Orellana, Carchi, Imbabura a Pichincha. Sucumbíos je jediná ekvádorská provincie, která sousedí z dvěma cizími zeměmi a jedna ze šesti, které leží v oblasti Amazonie.
Více »

Santa Elena, Ekvádor

Santa Elena je jedna ze dvaceti čtyř ekvádorských provincií. Leží při pobřeží Tichého oceánu na jihovýchodě Ekvádoru a sousedí s provinciemi Guayas a Manabi. S rozlohou 3 762 km2 patří tato Santa Elena mezi menší ekvádorské provincie. Tato provincie patří také mezi nejmladší ekvádorské provincie, byla vytvořena až v roce 2007 vyčleněním z provincie Guayas.
Více »